Filtreleme

Sırala

Görünüm

Katalog Görünm

Liste görünümü

Parafin Makinesi nedir?

Parafin makinesi, parafini eritmek için kullanılır ve hem profesyonel hem de ev kullanımı için uygun modelleri vardır. Parafin ısıtıcı, parafin ile tedavi veya cilt bakımınızda en çok ihtiyacınız olacak ürünlerin başında gelmektedir. Bu sebeple kalitesine dikkat edilmesi gerekmektedir.

Parafin Cihazı nasıl kullanılır?

Parafin aleti için en uygun parafin seçilmelidir. Cilt için kullanılacağı için 50-55 derecede eriyebilen parafin seçilmelidir. Bunun için parafin satın almadan önce satıcı ile muhakkak iletişime geçin ve tedavi amaçlı aldığınızı belirtiniz. Daha yüksek derecede eriyen parafinler insan vücudunun dayanabileceği sıcaklık için uygun değildir.

Parafin kazanı içerisine parafini en az yarısı dolacak şekilde yerleştiriniz

Parafin makinası termostatını ilk ısıtmada yüksek derecelere ayarlayabilirsiniz. Bu parafin çabuk erisin diye yapılır. Parafin eridikten sonra parafin makinesi termostatı 50-55 derece aralığına düşürülür

Parafin Isıtıcı sıcaklığı istenilen seviyeye düştüğünde parafin kullanım için uygundur. Fakat elinizin tamamını parafine daldırmadan önce muhakkak parmağınız ile hafifçe dokunup sıcaklığı kontrol ediniz.

Waxkiss ve Egekırkan hem ev tipi parafin cihazı olarak hem de profesyonel amaçlı kullanılabilir. Sadece el parafin makinesi olarak egekırkan parafin makinesi, el ve ayak için waxkiss parafin makinesi tercih edilebilir.

Not: Parafin makinesi fiyatları kapıda ödeme masrafları dahildir.