Filtreleme

Sırala

Görünüm

Katalog Görünm

Liste görünümü

Sterilizasyon makinesi nedir?

Sterilizasyon makinesi, mikrop kırıcı olarak kullanılan cihazlardır. Hastane, berber, kuaför, ofis veya evlerde kullanılabilir. Sitemizde 2 farklı Sterilizatör vardır. Bunlardan biri uv sterilizasyon cihazı diğeri ise kuru hava sterilizatörü.

Uv sterilizasyon cihazı ile kuru hava sterilizatörü arasındaki fark nedir?

Uv Sterilizasyon Cihazı: genel olarak berber, kuaför, ofis, ev , otel, pet kuaför, veteriner  vb. yerlerde kullanılabilir. Uv lamba ile sterilizasyon yapar. Makas, tarak, anahtarlık, kişisel eşyalar, evraklar, berber/kuaför malzemeleri, pet kuaför malzemeleri vb bir çok eşyanızı sterilize edebilirsiniz. Temel mantık ultraviyole ışık gördüğü yeri mikroptan arındırır. Steril etmek istediğinin ürünün her yüzeyini uv lamba ışığını görecek şekilde çevirip aynı işlemi yapmalısınız.

Kullanımı basit ve kısa sürede steril işlemi yapabilir.

Kuru Hava Sterilizatörü: genel olarak kuaför, güzellik merkezleri, hastane, aile hekimlikleri, tırnak center vb yerlerde kullanılır. Kuaför sterilizasyon cihazı ya da Isıtmalı Sterilize makinesi olarakta bilinir. Yüksek ısı ile sterilizasyon yapar. Steril etmek istediğiniz ürün muhakkak tamamen metal olmalı, yanıcı malzemeye sahip bir ürün için uygun değildir. Örn. Pedikür / Manikür aletleri bu sterilize makinesi için uygundur.

Sterilizasyon cihazı almadan önce nelere dikkat edilmelidir?

Yukarıda bilgilere ek olarak uv sterilizatör için dikkat edilmesi gereken en önemli şey ürünün uv lamba dır. Ürün açıklamalarında içinde kullanılan uv lamba araştırmadan alınmamalıdır. Yoksa aldığınız ürün için boş yere para ödemiş olabilirsiniz. Her uv lamba steril işlemi yapmaz. Sadece UVC lamba steril işlemi yapabilir. Sattığımız ürünlerde Alman malı Osram ya da Philips uvc ampul kullanılmaktadır.

Kuru hava sterilizatörü için dikkat edilmesi gereken detay ürünüz rezistansıdır. Kalitesiz rezistans kullanılan bir ürün yüksek maliyetli çok sık arızalar verebilir. Sattığımız ürünlerde bu en çok dikkat ettiğimiz detaydır. Yüksek kaliteli rezistansa sahip Egekırkan Kuru hava sterilizatörü ile böyle bir sorun ile karşılaşmazsınız.

Not: Farklı farklı isimlerde sterilize makinesi isimleri vardır. Fakat bu ürünler yukarıda ürünler ile aynıdır (steril makinesi, uvc sterilizasyon, uv sterilizasyon, kuaför sterilizasyon cihazı, berber sterilize makinesi, sterilizasyon kutusu, sterilizatör, sterilizasyon cihazı)